O nas

Joanna Sobieska

Dyrektor

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym, absolwentka Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Humanistycznym na kierunku Filologia germańska oraz Wyższej Szkoły Menedżerskiej na kierunku Turystyka i Rekreacja o specjalności Menedżer Hotelarstwa i Gastronomii. W latach 2008-2016 nauczyciel języka niemieckiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach oraz przedmiotów zawodowych turystycznych, zajęć praktycznych i teoretycznych w Technikum w ZSOiZ w Mońkach.

Wanda Dzienis

Instruktor

Animator kultury od 1982 roku, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Historycznego o kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo (licencjat 2006 r.). Przez 40 lat była członkiem Zespołu Folklorystycznego „Narwianie”. Uczestniczyła w wielu kursach, szkoleniach i warsztatach:

  • Kurs wstępny z pedagogiki zabawy

  • Kurs wikliny papierowej

  • Seminarium metodyczne – subkultury młodzieżowe – szanse i zagrożenia

  • Warsztaty jajka decoupage i małe formy z makramy

  • Warsztaty dla dzieci, z dziećmi, o dzieciach – kreatywne powadzenie grup dziecięcych

  • Warsztaty – pergamano – koronka na pergaminie

Specjalizuje się w: sznurach szydełkowo-koralikowych, biżuterii sutaszowej, makramie, hafcie matematycznym i krzyżykowym, wiklinie papierowej, kwiatach z bibuły. Jej hobby to: książki i poznawanie wszelkich możliwych technik rękodzielniczych. 

Henryka Storonowicz

Instruktor

Ukończyła Studium Oświaty i Kultury Dorosłych w Warszawie, w latach 1985 - 2009 pracowała jako instruktor kultury w Domu Kultury w Pogorzałkach. Od 2009 roku pracuje w Gminnym Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym na stanowisku starszy instruktor. Uczestniczyła w wielu kursach, szkoleniach i warsztatach: kurs batiku, plecionkarstwa, techniki graficznej, filcowania, wykonywania tradycyjnych ozdób choinkowych, decoupagu, warsztat wikliny papierowej, sutaszu, jajka decoupage i małe formy z makramy, warsztaty plastyczne pisanki, palmy, kompozycje wielkanocne, warsztaty mała forma użytkowa, warsztaty lalka i animacja, warsztaty kostium i scenografia, warsztaty forma przestrzenna. Ponadto za swoja działalność artystyczną z zespołami teatralnymi „Duszki” i „Mateuszek” została wielokrotnie wyróżniona podczas: Podlaskich Spotkań Teatrów Lalkowych, Powiatowego Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Melpomena”, Powiatowego Przeglądu Zespołów Kolędniczych oraz Teatrów Wiejskich i Obrzędowych, Konkursu „Bliżej Teatru”.

Kamil Wróblewski

Instruktor

Absolwent Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego UMFC w Białymstoku w klasie dyrygowania.. Już jako student rozpoczął współpracę z Operą i Filharmonią Podlaską, gdzie na co dzień śpiewa w chórze we wszystkich jej produkcjach. W swoim dorobku artystycznym ma również role solowe w operach, musicalach i bajkach muzycznych m.in. W.A. Mozart – „Czarodziejski flet” (Kapłan II), J. Bock – „Skrzypek na dachu” (krawiec Motel Kamzoil), L. Simon – „Doktor Żywago” (Janko), J. Lubowicz – „Brzydki Kaczorek” (Kaczorek). Jest również założycielem i kierownikiem białostockiego chóru Mater Ecclesiae. W Gminnym Centrum Kultury zajmuje stanowisko instruktora muzycznego - organizuje koncerty oraz opiekuje się pracownią muzyczną GCK. Jego pasją jest gotowanie, muzyka dawna i folklor polski.

Joanna Kunikowska

Główna Księgowa

Absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku na Wydziale Ekonomicznym, ukończyła studia podyplomowe w zakresie Wyceny i gospodarki nieruchomościami oraz Prawa administracyjnego, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych.

Weronika Koch

Pracownik administracyjno-biurowy

Pracownik administracyjno-biurowy, w 2016 roku uzyskała stopień magistra na Politechnice Białostockiej, specjalizacja: Rachunkowość i zarządzanie finansami ACCA. Posiada pięcioletnie doświadczenie w ubezpieczeniach majątkowych i komunikacyjnych. Brała udział w wielu turniejach tenisa stołowego, na których zdobywała medale. Szybko uczy się nowych technik plastycznych. Należy do chóru parafialnego oraz Zespołu Folklorystycznego "Narwianie". Jej hobby to: sport, film, książki, szydełkowanie, quilling.

Krystyna Szleszyńska

Pracownik gospodarczy

Urszula Sadowska

Animator

Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu, zawód: plastyk ze specjalizacją tkactwo artystyczne. Od 2014 roku organizator kultury w Pracowni Edukacji Kulturalnej w Kozińcach. Jej ulubione techniki dekoracyjne to: quilling i decoupage. W wolnym czasie lubi czytać książki.

Piotr Gołowczyc

Instruktor

Absolwent PSM I i II stopnia w Suwałkach w klasie akordeonu. Współpracował z chórem Opery i Filharmonii Podlaskiej. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Białymstoku na wydziale Instrumentalno – pedagogicznym, specjalność – prowadzenie zespołów muzycznych, dyrygentura chóralna. Od IV 2018 r. kierownik zespołu folklorystycznego „NARWIANIE”.