Akcja "Ferie zimowe z GCK" - Podsumowanie

Akcja „Ferie zimowe z GCK” odbywała się w dniach 23.01 – 27.01.2017 r. w Gminnym Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym. Na akcję feryjną zgłosiło się 39 dzieci.

Pierwszego dnia (23 stycznia 2017 r.) odbyło się spotkanie organizacyjne z dziećmi i ich rodzicami. Następnie dzieci brały udział w zabawachz dawnych lat: skakały na skakankach, grały w gumę, bawiły się hula-hop itp.

Kolejnego dnia (24 stycznia 2017 r.) dzieci wraz z opiekunami pojechały do Centrum Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. Podopieczni zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich brała udział w zajęciach na placu budowy LEGO, gdzie można było budować różne konstrukcje z klocków LEGO. Natomiast druga grupa przebywała w sali gier i zabaw.

Trzeci dzień ferii był dniem pełnym wrażeń. W Gminnym Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym został przeprowadzony pokaz fizyczny, podczas którego dzieci uważnie obserwowały eksperymenty z ciekłym azotem. Po zakończonym pokazie odbył się test wiedzy z nagrodami. Następnie dzieci uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych przy muzyce i konkursach z nagrodami.

Następnego dnia w Gminnym Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym dzieci obejrzały spektakl teatralny pt. „Witajcie w naszej bajce”. Po zakończonym przedstawieniu został zorganizowany konkurs plastyczny dotyczący obejrzanego spektaklu. Dzieci wykonały prace różnymi technikami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

Ostatni dzień Akcji „Ferie zimowe z GCK” odbył się w Pracowni Edukacji Kulturalnej w Gniłej. Dzieciom zorganizowano dyskotekę z konkursami, grami i zabawami oraz słodki poczęstunek.

Gminne Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym postanowiło przedłużyć akcję feryjną. W dniach 30.01 – 03.02.2017 r. zajęcia feryjne były prowadzone również w Wiejskim Domu Kultury w Pogorzałkach. W tym czasie dzieci pod nadzorem instruktorów mogły nauczyć się różnych technik plastycznych tj. decoupage, papier czerpany, quilling. Podopiecznym organizowano różne konkursy i zabawy z nagrodami np.: turniej gry w bilard, gry w piłkarzyki oraz olimpijkę. Ostatniego dnia akcji feryjnej dzieci uczestniczyły w dyskotece oraz konsumowały kiełbaski z grilla.

Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dobrzyniewie Dużym za finansowe wsparcie Akcji „Ferie zimowe z GCK”. Zachęcamy również do obejrzenia fotorelacji z Akcji "Ferie zimowe z GCK".