Mama, tata i ja

Eliminacje Powiatowe XXVI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja” odbyły się 14 kwietnia 2018 roku w Domu Kultury w Pogorzałkach. Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Białymstoku, Urząd Gminy w Dobrzyniewie Dużym i Gminne Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym. Na eliminacje wpłynęło 36 zgłoszeń, udział wzięło 35 uczestników, w tym 5 duetów i 2 zespoły rodzinne. W eliminacjach uczestniczyły dzieci z następujących miejscowości Powiatu Białostockiego: Niewodnica Kościelna, Dobrzyniewo Duże, Choroszcz, Łapy, Fasty, Wasilków, Ogrodniczki, Nowe Aleksandrowo, Michałowo . Każdy z uczestników eliminacji śpiewał najładniej jak potrafił piosenki, które są przebojami w przedszkolach. Bez względu na wykonanie, rodzicom i zgromadzonej publiczności wszystkie utwory bardzo się podobały. Podobnego zdania byli jurorzy, którzy z nie lada problemem zdecydowali o przyznaniu nagród i wyróżnień. Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział i książeczkę.  Komisja konkursowa oceniła małych uczestników eliminacji i wyłoniła następujących zwycięzców: I miejsce – Anita Kiszko z Przedszkola nr.2 w Łapach, II miejsce- Nikola Gołosko- z ZSP w Ogrodniczkach, III miejsce- Michał Dąbrowski z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy. Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Arciszewska, Laura Sieńko , Oliwia Kowalewska, Pola Rybołowicz, Emil Delikat, Maja Aronowicz, Natalia Pawłowska, Gabriela Sienkiewicz, Dominika Rymsza, Patrycja Markowska.

Osoby, które zajęły I, II, III miejsce zostały zgłoszone na XXVI Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków pn. „Mama, tata i ja”, który odbędzie się 11 maja 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku.